Aktuality

Kalkulátor pro výpočty plotů v novém designu

Kalkulátor pro výpočty plotů v novém designu

27. 5. 2024

Náš unikátní a propracovaný kalkulátor plotů on-line, který Vám již několik let pomáhá na pár kliknutí s výpočtem a návrhem vhodných prvků pro stavbu plotů má nový vzhled. Věříme, že nový přehlednější vzhled Vám usnadní výběr toho správného plotu a pomůže při výběru vhodných prvků.

 
Vyprodej bran za 50% cen.

Vyprodej bran za 50% cen.

18. 5. 2024

Prodáváme neodebrané zakázky  a manipulací poškozené brány. Doprava je zdarma. Pokud máte o brány zájem můžete je vidět na středisku Vamberk, nebo Vám pošleme fotky, atd.... info na tel. 604 966 188

K279 - Nová nepoškozená 2-křídlá krásná brána výška 140cm x 200cm šířka ( 100 + 100cm křídla). Jeklový rám + masivní jeklové sloupky, barva antracit, výplň 2D panel. Na kliku a cylindrickou vložku. Cena 5 000 Kč + DPH ( původní cena 14 tis.)


extra pevné PLETIVO Strong 180cm se slevou 60% - POSLEDNÍ 1 ROLE !!!  (25 50M)


Doprodej ovčího pletiva 100cm z drátu 1,8mm se slevou 20%


Doprodej ovčího pletiva 114cm z drátu 1,8mm se slevou 20%


 
Rozměřování pletiv

Rozměřování pletiv

2. 5. 2024

Rozšiřujeme službu rozmotávání - rozměřování pletiv, kdy i pletivo antracitové ve výšce 150cm a pletivo antracitové ve výšce 125cm prodáváme na jednotlivé metry. Nemusíte si tedy kupovat celý balík 25m, ale např. balík 25m + 6 metrů Vám ustřihneme z druhé role.

Takto rozměřujeme i nejběžnější druh pletiv - všechny výšky pletiv zelených extra bez zapl. napínacích drátů z drátu 2,7mm

 
FVE Telč

FVE Telč

1. 5. 2024

Pro ekologický provoz jsme provedli na středisku Telč instalaci střešní FVE ekektrárny o výkonu 49,5 kWp za účelem ekologicke výroby elektrické energie.

Projekt Snížení energetické náročnosti firmy Ploty Vamberk – Wire Metal  CZ.31.3.0/0.0/0.0/22_001/0006897je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je instalace fotovoltaické elektrárny o výkonu 49,5 kWp (s akumulací do baterií o kapacitě 32,76 kWh) sloužící pro vlastní spotřebu žadatele. Za pomoci využití obnovitelných zdrojů dojde k optimalizaci zajištění elektrické energie pro podnikatelskou činnost.

 
FVE Vamberk

FVE Vamberk

1. 5. 2024

Pro ekologický provoz našich firem jsme provedli na středisku Vamberk střešní instalaci FVE ekektrárny o výkonu 69,3 kWp za účelem ekologicke výroby elektrické energie.

Projekt Snížení energetické náročnosti firmy Libor Velísek CZ.31.3.0/0.0/0.0/22_001/0006955 je spolufinancován Evropskou unií.
Cílem projektu je instalace fotovoltaické elektrárny o výkonu 69,3 kWp (s  akumulací do baterií o kapacitě 32,76 kWh) sloužící pro vlastní spotřebu žadatele. Za pomoci využití obnovitelných zdrojů dojde k optimalizaci zajištění  elektrické energie pro podnikatelskou činnost.

 
Zásilkovna za 65 Kč vč. DPH

Zásilkovna za 65 Kč vč. DPH

27. 11. 2023

Nově nabízíme rozšíření doručení plotového příslušenství do sítě odběrných míst a boxů Zásilkovny za 65 Kč vč. DPH. Pokud si chcete objednat menší výrobky do váhy balíčku 5kg - napínací ráčny, objímky, úchytky, nářadí či jiné drobné příslušenství pro stavbu Vašeho plotu a co nejlevněji a rychle si nechat toto dopravit po celé ČR, můžete využít naší služby zaslání Zásilkovnou. Výhodou je také to, že si můžete zvolit odběrné místo do výdejního boxu ve Vašem okolí, který je dostupný 24 hod. denně. Platit můžete kartou, dobírkou.

Volbu doručení Zásilkovnou si vyberte v košíku při uzavírání objednávky.

 
Sledujte naše fotky, návody, informace na FB

Sledujte naše fotky, návody, informace na FB

2. 11. 2023

Na portálu Facebooku Vám pravidelně přinášíme akutální informace o našich novinkách, slevách, fotografie našich výrobků a mnoho dalších užitečných informací. Naše FB stránky shlédnete zde.

 
Praktické tipy, jak natáhnout pletivo, aby vám plot sloužil dlouhá léta

Praktické tipy, jak natáhnout pletivo, aby vám plot sloužil dlouhá léta

27. 9. 2023

Postavit plot, který bude nejen dobře vypadat, ale i plnit svou funkci a také sloužit dlouhá léta, není úplně jednoduché. Bez přesného postupu se neobejdete. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak natáhnout pletivo a vybudovat drátěný plot, který bude kvalitně vypnutý, pevný a odolný.

Pokud zvažujete, čím oplotit svůj pozemek, je drátěný plot ze 4-hranného pleteného pletiva tím nejjednodušším řešením. Jeho instalace je rychlá, zvládnete ji hravě při troše šikovnosti sami, a navíc se jedná o jednu z nejlevnějších variant. Pojďme se tedy podívat, jak na to.

Jaké pletivo vybrat?

Než se pustíte do oplocování svého pozemku, je třeba vybrat vhodné pletivo. Nejběžněji používaným typem je poplastované pletivo s ocelovým pozinkovaným jádrem, které je stálé, odolává korozi a dobře odvádí vodu. Na výběr máte z několik různých průměrů drátu, které ovlivňují jak životnost pletiva, tak také jeho cenu. Obecně platí, že čím silnější drát, tím odolnější, proto nabízíme nejsilnější a nejpevnější pletiva na trhu.

V nabídce drátěných plotů pak najdete buď klasické čtyřhranné pletivo nebo bodově svařované nebo panelové oplocení. Samozřejmě nabízíme ibrány a branky, betonové podhrabové desky, doplňky (nářadí, příchytky, stínící sítě, atd...)

Bodově svařované pletivo vyniká svou pevností a dlouhou životností. Hodí se především tam, kde potřebujete opravdu pevné a spolehlivé

Pletivo s napínacím drátem nebo bez zapleteného napínacího drátu?

Často diskutovanou otázkou bývá, zda zvolit pletivo, které je již opatřeno vázacím drátem, nebo raději bez něj. Byť by se mohlo zdát, že je montáž pletiva s napínacím drátem jednodušší, opak je pravdou. Chcete-li zvolit snazší možnost instalace plotu, která umožní kvalitnější vypnutí, pak si rozhodně pořiďte zelené pletivo bez napínacího drátu. Nabízíme také pletivo bez zapl. nap. drátu v moderní barvě antracit RAL7016 ( tmavě šedá barva) nebo i jiné barvy, extra silné z drátu 3mm, na tenisové kurty, s jinými velikostmi ok, atd.... Stále populární je i zinkované pletivo, protože je pevné. Naopak na nějaké aplikace ( stavby, dočasné oplocení, lesní oplocenky, atd...) stačí pouze levné lesní pletivo.

Nepodceňte přípravu. Důkladná příprava je důležitá – a u stavby plotu to platí dvojnásob. Pokud se chystáte na oplocení nového pozemku, u kterého ještě nemáte zakotvené sloupky, budete si muset plot nejprve navrhnout:

    Vytyčte si pomocí kolíků a provázku, kudy plot povede (nezapomeňte při tom dodržovat zákonná ustanovení týkající se staveb).

    Rozvrhněte si umístění sloupků, které by od sebe měly být umístěny ve vzdálenosti 2,5metru( ideálně) až maximálně 3 metrů. Vždy nejprve umístěte počáteční a koncový (rohový) sloupek a mezi ně rozměřte vzdálenost zbývajících sloupků.

    Na místech, kde budou sloupky, vykopejte nebo vyvrtejte základovou díru, která by měla mít rozměry přibližně 30x30 cm do zámrzmé hloubky 80-90cm. Ustavení sloupku do země se obvykle provádí pouze do cca. půlky betonového balu, přičemž je třeba dbát na to, aby spodní držák pro napnutí drátu, byl po zabetonování do díry cca. 3-5cm nad zemí. Chcete-li si ušetřit práci, můžete k hloubení děr použít ruční bagrruční nebo motorový vrták.

    Do připravené díry nasypte do 1/3 až 1/2  její hloubky namíchaný beton a uhutněte. Na tento základ zabudujte první sloupek. Vezměte si k ruce vodováhu, sloupek důkladně vyrovnejte a následně upěchujte beton, kterým jste sloupek obsypali. Zkontrolujte, zda sloupek zůstal vyrovnán.

TIP! Pro betonování sloupků můžete zvolit buď směs hotového betonu, kterou pouze smícháte s vodou, nebo smíchejte v kolečku jeden díl cementu se šesti díly štěrkopísku a přidejte odpovídající množství vody.  Takto připravený první sloupek zajistěte boční vzpěrou. Ta se montuje do 2/3 výšky sloupku a měla by být umístěna po každých 25 metrech rovného úseku nebo rohu a konci plotu. Také na každém bránovém a brankovém sloupku. Vzpěry se montují na sloupky pomocí objímek.  Nyní můžete pokračovat s betonováním zbývajících sloupků. Po jejich dokončení nechte beton důkladně zatvrdnout (ideálně po dobu jednoho týdne), teprve pak se můžete pustit do natahování pletiva.


Jak natáhnout napínací drát?  Jakmile máte připravené sloupky, přichází na řadu napnutí napínacího drátu. Ten se uchycuje na dvou nebo třech místech dle výšky plotu. Při výšce plotu do jednoho metru stačí pouze horní a spodní napínací drát, u vyšších plotů je pak vhodné použít i středový. Horní napínací drát slouží jako hlavní nosný prvek celého pletiva a středový a spodní napínací drát pak jako opora. Napínací drát se upíná od počátečního po koncový sloupek, mezi kterými se nachází sloupky průběžné, jež vytváří několik plotových polí. Od počátečního po koncový sloupek použijte jeden kus drátu.

Napínací drát se uchycuje pomocí napínáků neboli ráčen, které se instalují na sloupky se vzpěrami. Jakmile připevníte napínáky na sloupky, vložíte do něj na počátečním a koncovém sloupku napínací drát a ručně jej co nejvíce vypnete. Přebytečný konec drátu můžete odstřihnout, a pak ještě drát dovypněte. Jakmile je drát dokonale vypnut, zafixujte jej do příchytek na průběžných sloupcích. Stejným postupem připevněte jak horní, tak středový i spodní napínací drát.


Jak natáhnout pletivo?  Pokud se vám podařilo vypnout napínací drát, můžete se pustit do natahování pletiva.    Nejprve jej rozviňte na rovném povrchu (postupujte opatrně, nepoužívejte hrubou sílu) a naměřte si potřebnou délku. Pletivo poté nahrubo navěste na napínací drát ob několik háčků. Na prvním sloupku přichyťte pletivo pomocí vázacího drátu, přičemž drát provlékejte jednotlivými oky pletiva a obtáčejte kolem sloupků. Než bude možné přichytit pletivo k poslednímu sloupku, je třeba jej co nejvíce ručně napnout. Jakmile budete mít pletivo důkladně vypnuté, přichyťte jej k hornímu a spodnímu napínacímu drátu háček po háčku. Ke středovému napínacímu drátu se pak pletivo připevňuje pomocí dalšího příslušenství, konkrétně pomocí vázacího drátu nebo spon VR.

Jak napojit role?  Pletivo bez napínacího drátu má velkou výhodu v tom, že jej můžete snadno rozpojit a napojit. Pro rozpojení pletiva stačí v požadovaném místě vyplést jeden svislý drát pletiva a rozdělit tak pletivo na dvě části. Opačným postupem pak zase spojíte pletivo k sobě, abyste dosáhli požadované délky.

Jak napnout svařované pletivo? Pokud jste se rozhodli použít svařované pletivo z důvodu větší odolnosti, nebudete potřebovat nosné napínací dráty – stačí jej připevnit ke klasickým kulatým sloupkům nebo sloupkům s prolisem. Roli pletiva si umístěte vedle prvního sloupku a rozviňte jej po celé délce. Přichyťte k prvnímu sloupku a následně jej fixujte pomocí vázacího drátu a příchytek (u klasických sloupků), nebo pomocí kleští a spon (u sloupků s prolisem). Pak už jen stačí pletivo vypnout pomocí krepovacích kleští.

Jak napnout pletivo s napínacím drátem? Pokud jste si zakoupili pletivo s napínacím drátem, budete postupovat obdobně jako u pletiva bez napínacího drátu. Rozdíl je pouze v tom, že navěšení a přichycení napínacího drátu probíhá současně s pletivem, neprovádíte jej tedy samostatně. Toto pletivo navíc nemusíte rozmotávat na zemi, stačí jej postavit k prvnímu sloupku, kde jej zafixujete, a poté rozvinete až k poslednímu sloupku.

Montážní návody na ostatní typy pletiv naleznete v záložkové liště DOKUMENTY u konkrétního pletiva. V záložkové liště jsou také videonávody, technické parmaetry, atesty, atd....

RADA NA ZÁVĚR: Při budování sloupků a natahování pletiva postupujte obezřetně, pečlivě a s rozmyslem. Jen správně namontovaný plot je zárukou jeho dlouhé životnosti, dobrého vzhledu a ochrany vašeho pozemku.


 
Platební terminály

Platební terminály

28. 7. 2023

Oznamujeme, že od 1. srpna bude všech našich 32 rozvozových aut vybaveno terminálem pro platby platební kartou za dodané pletivo, sloupky, brány a všechny ostatní výrobky. Platit můžete plastovou kartou nebo bezdrátově. V pokladně objednávky si vyberte formu úhrady "dobírkou hotově nebo plat. kartou" a při dovezení objednávky se rozhodněte zda dáte řidiči peníze hotově nebo zaplatíte kartou na terminálu.  

Kartou můžete také platit na všech našich prodejnách ve Vamberku, v Tymákově u Plzně, ve Vsetíně a v Telči.

Věříme, že Vám tímto krokem zjednodušíme a zpříjemníme přebírání objednaného zboží a opět Vás přesvědčíme, že firma PLOTY VAMBERK je jedničkou na trhu s ploty.

 
Sledujte nás na stránkách FB

Sledujte nás na stránkách FB

22. 6. 2023

Pravidelně zobrazujeme informace o naší firmě, novinky,  akční nabídky a vše důležité na našich FB stránkách. Nenechte si ujít slevové akce, výprodeje a sledujte nás na FB profilu naší firmy


Sledujte také naší nabídku komponentů ve výprodeji se slevou až 40%
 
Stavba plotu a aktuální znění stavebního zákona

Stavba plotu a aktuální znění stavebního zákona

22. 6. 2023

Pro četné dotazy přinášíme přehled týkající se stavby plotu a aktuální znění stavebního zákona

Nový stavební zákon z roku 2018 významně zjednodušil podmínky pro tzv. drobné stavby, a to včetně plotů. Obecně platí, že stavba oplocení nevyžaduje stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu, rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas.
Není třeba vyplňovat žádný formulář a fáze stavebního řízení tak zcela odpadá, a to i v případě stavby plotu mezi sousedy. To stejné platí pro opravu plotu, kterou stavební zákon nijak neupravuje – ovšem pod podmínkou zachování původních vlastností plotu (zejména výšky).
Přesto existuje hned několik výjimek, a proto se mnoho lidí drobným administrativním úkonům nevyhne. Bez povolení tedy můžete plot postavit, pakliže se na vás nevztahuje některá z těchto šesti situací:
1. Plot je vyšší než 2 metry
Jestli je celková výška plotu vyšší než 2 metry, anebo je opěrná zeď plotu vyšší než 1 metr, musíte nadále od stavebního úřadu územní souhlas získat.
"Většinou nás poptávají klienti, kteří chtějí ploty a oplocení do 2 m. Je to tak 99 % poptávek. 1 % chce plot vyšší. V tu chvíli upozorníme na stavební zákon."
2. Pozemek hraničí s komunikací anebo s veřejným prostranstvím
Jestli pozemek, který chcete oplotit, hraničí s veřejně přístupnými pozemními komunikacemi či s veřejným prostranstvím, rovněž potřebujete od stavebního úřadu územní souhlas. Pozor – tato povinnost se vztahuje i na pozemky hraničící s chodníkem, který je také komunikací.
3. Pozemek či stavba je v památkově chráněném území či památkové zóně
Lidé mnohdy netuší, že jejich pozemek je součástí památkové zóny, proto doporučujeme si tuto náležitost ověřit v katastru nemovitostí. V takovém případě sice nepotřebujete povolení stavebního úřadu a ani nemusíte stavbu ohlašovat, vztahuje se ale na vás povinnost stavbu plotu projednat s orgánem památkové péče.
4. Pozemek se nachází v nezastavěném území
Jelikož je tento článek zaměřený na oplocení zastavěných pozemků, uvádíme tuto podmínku pouze pro úplnost. V případě oplocení pozemku v nezastavěném území, je majitel povinen od stavebního úřadu územní souhlas získat. Je velmi pravděpodobné, že v tomto případě bude úřad vyžadovat i vyjádření oboru životního prostředí.
5. Stavba plotu vyžaduje zemní práce nebo terénní úpravy
Stavebník je vždy povinen zjistit si v případě zemních prací informace o existenci podzemních staveb technické infrastruktury a zajistit jejich ochranu. Jestliže před stavbou plotu zjistíte v místě přítomnost inženýrských sítí, musíte stavebnímu úřadu kromě oznámení dodat jednoduchý popis plotu s příslušnými výkresy. Potřebné jsou také stanoviska dotčených vlastníků technické infrastruktury.
6. Pozemek se nachází na území hl. m. Prahy
Pro pozemky na území hlavního města se kromě výše zmíněných podmínek vztahují i mnohem podrobnější Pražské stavební předpisy. Detailněji se jim věnujeme níže, obecně lze ale důrazně doporučit nestavět v Praze plot bez konzultace s odborníkem či se stavebním úřadem.

Dle nového stavebního zákona nemusíte stavbu plotu ohlašovat - pozor ale na výjimky.

Územní řízení a stavba plotu krok po kroku
Jestli se na vás vztahuje některá z výše uvedených výjimek, územnímu řízení se nevyhnete. Nemějte z toho ale obavy, jde většinou o jednoduchý administrativní proces.
Najděte si příslušný stavební úřad
Ať už stavíte plot svépomocí anebo na klíč, v první řadě si vyhledejte příslušný stavební úřad. Jestli váš pozemek zasahuje do správních obvodů několika obcí, musíte se obrátit na příslušný Krajský úřad.
Předejte podklady - žádosti, souhlas a stanoviska
Pak už stačí oficiálně zažádat stavební úřad o územní souhlas a mimo jiné k žádosti dodat souhlas sousedů, a v případě potřeby i závazná stanoviska dotčených orgánů (dle podmínek jednotlivých výjimek vyjmenovaných výše).
Žádost může podávat pouze vlastník pozemku. Jestli máte pozemek pronajatý, musíte o tuto povinnost požádat majitele. Takové situace jsou nejčastější v případě chatových a zahrádkářských oblastí, kdy je majitelem pozemku zahrádkářský svaz anebo obec.
Když nevíte, ptejte se stavebního úřadu
Pracovníci stavebního úřadu mají povinnost s vámi jakékoli nejasnosti konzultovat, a proto se v případě dotazů na ně neváhejte obrátit. Všechny potřebné formuláře naleznete na stránkách Ministerstva pro místní rozvoj. Rozhodnutí vám stavební úřad dodá v lhůtě 30 dnů.
Kdy stavba plotu nemusí vyjít...
Úřad může stavbu plotu nepovolit, pakliže nesplňuje výše uvedené požadavky. Zamítavou reakci můžete očekávat také v případech, když zamýšlený plot omezuje přístup na jiné pozemky, poškozuje okolní stavby (včetně podzemních inženýrských sítí), či nevhodně zasahuje do životního prostředí anebo do památkově chráněného charakteru okolní zástavby.
Pozemek mějte přesně zaměřený
Při samotné stavbě – a to i v případě stavby plotu bez potřeby povolení, dbejte na přesné zaměření hranice pozemku. V ideálním případě si zaměření ještě před zahájením stavby nechte potvrdit sousedy.
Správné vyřízení všech náležitostí je opravdu důležité. Nepovolená či nepřesně zaměřená stavba plotu by jinak mohla mít za následek zahájení řízení o odstranění stavby a případně i pokuty.

Na stavbu plotu, který sousedí s chodníkem, souhlas stavebního úřadu nadále potřebujete.
Stavba plotu na území hl. m. Prahy
Jak už jsme zmínili výše, majitele pražských pozemků nepotěšíme – na ty se vztahují mnohem podrobnější Pražské stavební předpisy.
Konkrétní regulace jednotlivých parametrů je rozdělena pro oplocení mezi pozemky v rámci stavebního bloku a pro oplocení do veřejných prostranství. Pro oplocení do veřejných prostranství jsou stanoveny podrobné regulativy. Naproti tomu pro oplocení mezi pozemky je stanovena pouze maximální výška 2 metry – a ani ta se nemusí uplatnit v případě tzv. společně řešených celků (tj. jednotně koncipovaných souborů staveb).
Ploty na hranici veřejného prostranství či komunikace musí dodržet maximální výšku do 2 metrů, a to navíc s podmínkou průhlednosti. V případě neprůhledných plotů je maximální výška 1,2 metru.
Co je ale v případě stavby plotu na území Prahy důležité sledovat, je tzv. charakter prostředí, který je zde určující. Ten může určit typ oplocení, odstup od hranice pozemku, výšku i materiál plotu. Může tedy nastat situace, že vám stavební úřad nařídí postavit plot vyšší, než je maximálně povolená výška 2 metry, pakliže je to v daném místě obvyklé.
Speciální požadavky jsou dále například pro ploty v záplavových oblastech a v zahrádkářských osadách. Platné podmínky pro váš konkrétní pozemek vám proto sdělí pouze stavební úřad – rozhodně se nespoléhejte na nekvalifikované rady.
Sousedské vztahy na prvním místě
Pokud oplocení splňuje podmínky, při kterých není potřeba vést územní řízení ani stavbu ohlašovat, je možná stavba plotu bez souhlasu souseda. V opačném případě – zejména v případě výšky plotu nad 2 metry, je písemný souhlas souseda nedílnou součástí územního řízení.
V některých případech váš soused může dokonce stavbu plotu vyžadovat. Zejména pokud je plot potřeba k tomu, aby mohl nerušeně vykonávat své vlastnické právo (například když chováte zvířata, která se pohybují po jeho pozemku). Relevanci návrhu vyhodnocuje soud, který vám posléze může nařídit plot postavit.
Doporučujeme se za všech okolností se sousedy domluvit a záměr stavby plotu jim včas představit. I když nejde o povinnost, můžete tak do budoucna předejít nepříjemným sousedským sporům –plot vám má přinášet především pohodu.

 
Kontakty na naše pracovníky

Kontakty na naše pracovníky

21. 4. 2023

Rozšířili jsme a upravili seznam konaktů na náše pracovníky. V sekci KONTAKTY máte možnost si napřímo vybrat přímo specialistu s kterým chcete probrat Váš požadavek ať je to rozpočet plotu, opis faktury, doptání na termín dovozu, atd....

Adresář je dělenna střediska Vamberk, Vsetín, Tymákov u Plzně a Telč (středisko bude otevřeno v červnu).

Prosíme zákazníky, aby přednostně používali ke komunikaci emaily na konkrétní pracovníky, kdy uvedou svůj dotaz a uvedou svůj telefon. Odpovědný pracovník se jim ozve zpět. Všechny uvedené telefony jsou taky vybaveny aplikací pro zprávy WhatsApp a SMS.

 
 
 

Souhlas s cookies

Pro co nejlepší zážitek z používání našeho webu od Vás potřebujeme souhlas se zpracováním souborů cookies. Jsou to malé soubory, které se dočasně ukládají ve vašem prohlížeči. Děkujeme, že nám ho dáte a pomůžete nám tak web dále zlepšovat.